Bambursa iade ve iptal

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir.İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektir. İadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi iptal etmeden önce, sitemize üyelik girişi yapıp, ana sayfanızda yer alan “Hesabım/Sipariş İşlemlerim" bölümünden siparişinizin durumunu kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse, İletişim Formu aracılığı ile, talebinizi iptal etme sebebiniz ile birlikte bize iletebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız gereken iptal işlemini ve varsa para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

İade işlemleri süreci
1. Ürünlerin iade kriterlerine uygunluğunun kontrolü.
2. İade formu ile süreci başlatmanız.
3. Fatura da iade bölümünü doldurmanız. Kurumsal iseniz iade faturası düzenlemeniz.
4. Ürünü Kargo ile göndermeniz.
5. Ürünün, iade şartlarını karşılayıp karşılamadığının kontrolünün yapılması
6. İadesi uygun ürünler için para iadesinin yapılması.
7. İadesi uygun olmayan ürünlerin, alıcıya kargo ile gönderimi

 

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir:

 • Ürünün eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve hasarsız durumdaki kutusu ve/veya ambalajı ve varsa standart aksesuarları,
 • Tarafınıza gönderilen faturanın iade kısmı doldurulmuş ve imzalanmış nüshası (Tüm ürünlerin iadesinde, faturanın tüm nüshaları)
 • İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant veya kimyasal olmaması gereklidir. 
 • Lekelenen, hasar gören ve kullanılmış ürünlerin iadesi alınmaz.
 • Ürünün orijinal ambalajı üzerine kargo etiketi yapıştırılması yada koli bandı ile bantlama işleminin uygulanmama durumunda ürünlerin iadesi alınmaz.

Ürünler yukarıdaki şartları sağlıyor ise, iadeye uygun demektir.

İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?

 • İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:
 1. Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
 2. Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.
 3. Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

 

. İadesi uygun olmayan ürünlerin, alıcıya kargo ile gönderimi
Göndermiş olduğunuz ürünler, iade şartlarınından herhangi birini sağlamıyorsa iadeniz kabul edilmez ve bu ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile bizim anlaşmalı fiyatlarımız üzerinden "ALICI ÖDEMELİ" olarak geri gönderilecektir.

 

 • İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. 
 • Bu mesajı aldıysanız bankanıza Bambursa tarafından ücret iadesi yapılmış demektir.
 • İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.

 

Alışverişinizi Kredi Kartı ile yaptınız ise;
Ürün iadesi ya da iptali sonrasında alacağınız olan tutar aynı kredi kartınıza geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size sms ve e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir. Bu süreç, bankamatik kartlar ile yapılan alışverişlerde minimum 8 iş gününü bulabilmektedir.

 

 • Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda; orijinal faturanın her iki nüshasında da, arka bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda; orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının arka bölümde bulunan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra beyaz olan 1. asıl sizde kalacak şekilde ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Eğer siparişiniz, şirketinize fatura edilmiş ise, iade işlemi için, bu şirketin düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, "iade faturası" kesilmediği takdirde tamamlanamaz.
 • Bambursa’da taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır. 

15günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?

 • Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür.
 • 15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.

Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsan kampanya iptal olur mu?

 • İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.

Faturamı kaybettim, nasıl iade yapabilirim?

 • Faturanız yoksa aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz.
 1. Ad Soyad:
 2. Sipariş No:
 3. İade Nedeni:

Nasıl Değişim Yapabilirim?

İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır.

Nasıl İade Yapabilirim?

Ürünlerinizi kullanılmamış olmak koşuluyla, tüm aksesuarları ve iade formu ile birlikte eksiksiz bir şekilde 15 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

 • Paketten çıkan iade formunu eksiksiz olarak doldurunuz
 • İade etmek istediğiniz ürünün kodu, adı, iade nedeni ve istenen diğer bilgiler eksiksiz olarak dordurulmalıdır.
 • Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması sürat Kargo ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
 • Bu kodu kargo paketinin üzerine yazınız.
 • Sürat Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.
 • İadeniz öncelikle Bambursa müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır.
 • İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 2 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.
 • Bu 2 günlük süre, Bambursa’nin iade ettiğiniz ürünü almasıyla başlayacaktır.
 • Siparişinizin faturasında yer alan iade formunu mutlaka eksiksiz doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir. Aksi halde iade işleminiz yapılamayacaktır.

Not: Size belirtilen kargo firması dışında, başka bir kargo firması ile yaptığınız "ALICI ÖDEMELİ" gönderileriniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda çift yönlü kargo ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu sebeple, lütfen sizden göndermenizi istediğimiz kargo firması ile gönderdiğinizden emin olunuz.

İade Koşulları

 • www.bambursa.com adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız, tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri ve iç/dış etiketleri kesilmemiş ürünlerinizi, 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Kapıda ödeme işlemi iadesi için ne yapmalıyım?

İade işlemi için bilgi@bambursa.com'a IBAN numarasının gönderilmesi gerekmektedir.

Siparişimdeki ürün bozuldu. Ne yapmalıyım?  

Sitemizden satın aldığınız ürünlerde, teslim aldıktan 30 gün içinde bozulan ürünler için, sitemizdeki "Yardım" sayfalarında bulunan "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı ile bize üründeki arıza hakkında bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Ürün; arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün; ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası, yetkili firma tarafından üründen kaynaklı olduğu onaylanmalıdır. Kullanıcı hatası kaynaklı olduğu tespit edilen ürünler, iade yada değişim uygulanmadan yeniden size, kargo ücreti size ait olacak şekilde gönderilmektedir. Firmamız tarafından arızalı olduğu tespit edilen ürün, stoklarımızda mevcut ise birebir değişim yapılarak sahibine gönderilir.

Ürün stoklarımızda da mevcut değilse, ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir.

Bu süreç 1 ila 7 iş günü sürebilmektedir.

İade Adresimiz:

Kanarya Mah. Deve Kuşu Sk, A Blok No:19a, Küçükçekmece, İstanbul